Yol Arkadaşım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yol Arkadaşım Dizisi Fan Forumu

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

asla şımarmam

YazarMesaj
Misafir
Misafir

asla şımarmam Empty
MesajKonu: asla şımarmam   asla şımarmam Icon_minitimeCuma Haz. 13, 2008 10:50 am

alıntıdır
Özge Özberk, bulunduğu noktaya gelmenin kolay olmadığını söyledi.

14 yıldır sahnelerde olan yetenekli oyuncu Özge Özberk, İstanbulLIFE dergisine verdiği röportajında bulunduğu noktaya gelmenin kolay olmadığını söyledi. Başarısına rağmen mütevazılığını koruyan Özberk, "Şımarması gereken o kadar çok iyi oyuncu ve insan var ki bana o şımarıklığı yapmak düşmez" diye konuştu.

Tiyatro, sinema, reklam filmi vs. çok yoğun bir iş geçmişiniz var. Ama bir yandan da flaşlardan uzak kalmayı başarabilmişsiniz. Mümkün mü bu?

Tuhaf değil mi? Ben de zaman zaman düşünüyorum bunu. Biraz yaşam tarzı ile alakalı sanırım. Çok fazla kameraların peşinden koştuğu bir ortama da girmedim açıkçası.

n Kaçmak mümkün mü?
Kaçmıyorum bile, üstüme gelmiyorlar. Belki hoşlaşmıyorlar benimle. (Gülüyor)

n Ben hiçbir yerde kötü bir eleştiriye rastlamadım sizinle ilgili. Ekşi Sözlük’te bile.
Ki, Ekşi Sözlük mahveder insanı! Herhalde yaptığım işlerin biraz çizgisinde durmaya çalışıyorum. İyi işler, iyi insanlarla çalışmak... Belki onlara layık olmaya çalışıyorum içten içe. Yaptığım işe saygıdan belki de.

CEM YILMAZ AROG İÇİN ÇOK UĞRAŞTI

n Bir de yavaş yavaş oldu sanırım kariyerinizin gelişimi. Bir gecede olmadı bütün bu başarılar değil mi?
Evet. 14’üncü senem bitti. Dolayısıyla her şey tırnaklaya tırnaklaya, kazıya kazıya oldu. Hep haddimi bile bile. Ya da farkında ola ola. Şımarması gereken o kadar çok iyi oyuncu ve insanlar var ki bana o şımarıklığı yapmak düşmez. Ünlü oluyorsun, tanınıyorsun, seviliyorsun... Yeter ki yaptığın iş fark edilip takdir edilsin. Hayattaki tek amacım o.

n Bu arada eşiniz tamamen farklı bir meslekten.
O büyük avantaj. Çok faydasını gördüm açıkçası. Benim kadar deli gibi koşturmuyor, bu yüzden birbirimize destek olabiliyoruz. Finans, ekonomi konusunda o daha ağır basıyor. Benim hiç anlamadığım şeyler. O anlamda beni çok tamamlıyor. Senaryolara hiç karışmıyor. Ama teknik ve manevi anlamda çok destek oluyor. Farklı meslekler olması ilişkide çok önemli.

n "GORA"nın devamı "AROG" projesi gündemde şu aralar sanırım.
Bir fragmanı bile var. Bu ay başlıyor çekimler. Üç gün üç gece teaser çektik. Ama çok donanımlı bu sefer. Teknik anlamda kesinlikle dünya standartlarında. Bütün storyboard’lar (senaryonun görsel anlatımı) hazırlanmış. Ben sadece oradaki resme bakıp kayda girdim. Eğlencesi de cabası zaten.

n Ne zaman seyredebileceğiz "AROG"u?
Ocak 2009 diyorlardı. Daha senaryoyu okumadım, çok merak ediyorum. Kaba olarak biliyorum ama... Fragmanı seyredince "Gora"ya göre çok daha iddialı bir iş çıkacağı belli oluyor zaten. Bambaşka bir şey. Sonuçta aradan beş yıl geçti. Çok büyük araştırma yaptı Cem. Ufacık bir yanlışı bile düşünmek istemiyor.

n En son "Sinekli Bakkal" dizisi tartışmalı bir şekilde ekrandan kayboldu. Takke konusu gündeme geldi. Ne oldu orada?Çok iyi başlamıştık ama... Birinci bölümü bütün ekip seyrederken TMSF’den abiler vardı. Dizi bittikten sonra abiler "Bu takke çıkacak" dediler. "Ya nasıl çıkacak? Biz ikinci bölümü çektik" dedik. İkinci bölümdeki bütün takke ve tespihli sahneler tekrar çekildi.

n Oyuncu da herhangi biri değil. Türk sinemasının emektar isimlerinden Şemsi İnkaya...Şemsi İnkaya’ya sorsanız konuşmak bile istemez. Çok üzüldü, kırıldı ve rencide oldu. Neyse ki o kadar çok abartılmadı ve beşinci bölümde kaldırıldı dizi. Gerçekten çok ilginç. Böyle bir zincir bu. İyi senaryo, iyi oyuncular, iyi yönetmen ve gerçekten kanalın arkasında durması. Birçok dizi var ki reytingleri korkunç ama kanal arkasında o kadar iyi duruyor ki bir anda yükseliyor ve birinci sıraya oturuyor.

n Peki sizin deşarj olma yönteminiz ne?
Ben yaklaşık altı aydır bir oyuna sardım çok fena. (Gülüyor) "Warcraft" diye bir oyun oynuyorum.

n Stres dolu bir oyundur o...
Evet, elim ayağıma dolanıyor ama o kadar acayip bir adrenalin ki o. Onu oynuyorum. 62. seviyeye geldim. Şu an aklım orada, iki seviye daha atlayabilir miyim diye. (Gülüyor).

--------------------------------------------------------------------------------

asla şımarmam
1 sayfadaki 1 sayfası